- Home
- ยป
- Our Products
- »
- CSK Machine Screw
CSK Machine Screw
Leading Manufacturer of carbon steel csk phillips machine screw, ss csk phillips machine screw, m6 stainless steel machine screw csk head slotted, m3 stainless steel 316 machine screw csk head slotted, m6 din 963 brass machine screw csk head slotted and alloy steel machine screw pan csk torx from Vasai.
Carbon Steel Csk Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 35 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Thread Size | No.6 |
| Size (Diameter) | M2 |
| Head Angle | 180 |
| Material | Carbon Steel |
| Length | 10 mm |
| Drive Type | CSK phillips |
| Head Style | Pan Washer Head |
| Finish / Plating | Nickel Plated |
| Thread Type | Machine Thread |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SS CSK Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 78 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Grade | SS 316 |
| Head Type | Pan Head |
| Drive Type | CSK Phillips |
| Thread Type | Full Thread |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Diameter | 2.5 mm |
| Length | 8 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M6 Stainless Steel Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 17 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M6 |
| Length | 20 mm |
| Usage/Application | Automotive |
| Grade | 8.8 |
| Coating | Bright Finish |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Brand | Vora Screws |
| Material | MS |
| Surface Finishing | Polished |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M3 Stainless Steel 316 Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 90 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Head Type | Round Head |
| Thread Size | M3 |
| Surface Treatment | Polished |
| Thread Type | Metric Fine |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Chrome Plated |
| Brand | Vora Screws |
| Size | 2mm |
| Length | 20 mm |
We are engaged in offering quality M3 Stainless Steel 316 Machine Screw Csk Head Slotted product our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M6 DIN 963 Brass Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 7 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Head Type | Round Head |
| Thread Size | M6 |
| Material | Brass |
| Thread Type | Metric Fine |
| Finish | Black Oxide |
| Standards | DIN |
| Size | 2 mm |
| Length | 6 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Alloy Steel Machine Screw Pan Csk Torx
Product Price: Rs 17 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Drive Type | Torx |
| Torx Size | T45 |
| Screw Diameter | 4 mm |
| Screw Length | 16 mm |
| Head Type | CSK Head |
| Material | Alloy Steel |
| Finish | Nickel Plated |
| Thread Type | Machine Screw |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Brass Csk Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 20 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Thread Size | M6 |
| Screw Length | 8 mm |
| Head Type | Pan Head |
| Drive Type | CSK Phillips |
| Thread Type | Metric |
| Finish | Nickel Plated |
| Brass Grade | CZ121 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Carbon Steel Machine Screw Pan Csk Torx
Product Price: Rs 67 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M6 |
| Length | 8 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Drive Type | Torx |
| Grade | 5.6 |
| Coating | Nickel Plated |
| Head Type | Pan Head |
| Thread Length | Half Thread |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M4 DIN 963 Mild Steel Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 27 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Thread Size | M4 |
| Material | Mild Steel |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Finish | Chrome Plated |
| Head Type | Cheese Head |
| Standards | DIN |
| Size | 2 mm |
| Length | 8 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M5 DIN 963 Brass Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 89 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Head Type | Round Head |
| Thread Size | M5 |
| Length | 8 mm |
| Material Grade | DIN963 |
| Material | Brass |
| Thread Type | Metric Fine |
| Finish | Chrome Plated |
| Brand | Vora Screws |
| Size | 4 inch |
| Standards | DIN |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M2 DIN 963 Mild Steel Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 16 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M2 |
| Length | 6 mm |
| Size | 2 inch |
| Grade | 5.6 |
| Coating | Bright Finish |
| Thread Type | Metric Fine |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Length | Custom Thread |
| Material | Stainless Steel |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
M2 Stainless Steel 304 Machine Screw Csk Head Slotted
Product Price: Rs 78 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M2 |
| Length | 25 mm |
| Size | 2 inch |
| Grade | 8.8 |
| Coating | Black Oxide |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Material | MS |
| Brand | Vora Screws |
| Surface Finishing | Polished |
| Drive Type | Slotted |
We are engaged in offering quality M2 Stainless Steel 304 Machine Screw Csk Head Slotted product our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback