- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Metal Screws
Metal Screws
Providing you the best range of ss316 m6 pan phillips machine screw, ss self tapping screw pan philips head type ab, alloy steel m4 pan phillips machine screw, carbon steel m2 pan phillips machine screw, ss302 m2 pan phillips machine screw and 1 8 inch m2 alloy steel machine screw cheese head slotted with effective & timely delivery.
SS316 M6 Pan Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 12 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Grade | SS 316 |
| Head Type | Pan Head |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Type | Full Thread |
| Packaging Type | Bag |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 20 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SS Self Tapping Screw Pan Philips Head Type Ab
Product Price: Rs 145 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | #14 (6.3mm) |
| Length (mm) | 13 mm |
| Head Type | Pan |
| Drive Type | Pan Phillips |
| Material Grade | SS 304 |
| Thread Type | Type AB |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Alloy Steel M4 Pan Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 148 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M4 |
| Length | 8 mm |
| Material | Alloy Steel |
| Drive Type | Pan Phillips |
| Grade | 5.6 |
| Coating | Nickel Plated |
| Head Type | Pan Head |
| Thread Length | Full Thread |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Carbon Steel M2 Pan Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 67 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M2 |
| Length | 6 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Drive Type | Pan Phillips |
| Grade | 5.6 |
| Coating | Nickel Plated |
| Head Type | Pan Head |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SS302 M2 Pan Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 52 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M2 |
| Length | 16 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Pan Phillips |
| Grade | A2-70 |
| Coating | Zinc Plated |
| Head Type | Pan Head |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1 8 inch M2 Alloy Steel Machine Screw Cheese Head Slotted
Product Price: Rs 5 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M2 |
| Length | 10 mm |
| Material | Alloy Steel |
| Grade | 5.6 |
| Coating | Nickel Plated |
| Thread Type | Metric Fine |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SS304 Pan M4 Phillips Machine Screw
Product Price: Rs 8 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Diameter | M4 |
| Length | 16 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Phillips |
| Grade | 5.6 |
| Coating | Zinc Plated |
Yes! I am InterestedRequest A Callback