- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Self Tapping Screw
Self Tapping Screw
Leading Manufacturer of ss self tapping screw truss pan head phillips washer type ab, alloy steel self tapping screw truss pan head phillips washer type ab, ss self tapping screw csk philips type ab, alloy steel self tapping screw csk philips type ab, carbon steel self tapping screw truss pan head phillips washer type ab and carbon steel self tapping screw csk philips type ab from Vasai.
SS Self Tapping Screw Truss Pan Head Phillips Washer Type Ab
Product Price: Rs 1 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | #14 (6.3mm) |
| Length (mm) | 16 mm |
| Head Type | CSK (Countersunk) |
| Drive Type | Phillips |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | Antique |
| Thread Type | Type AB |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Alloy Steel Self Tapping Screw Truss Pan Head Phillips Washer Type Ab
Product Price: Rs 8 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Alloy Steel |
| Diameter | #7 (3.9mm) |
| Length (mm) | 16 mm |
| Head Type | Hex Washer |
| Drive Type | Phillips |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | Black Phosphate |
| Thread Type | Type AB |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SS Self Tapping Screw Csk Philips Type Ab
Product Price: Rs 123 / KGGet Best Price
Product Details:
| Material Grade | Stainless Steel 304L |
| Screw Size | No.14 |
| Length | 32 mm |
| Head Type | Hex Head |
| Drive Type | Phillips |
| Coating | No Coating |
| Thread Type | Type AB |
| Point Type | Sharp Point |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Alloy Steel Self Tapping Screw Csk Philips Type Ab
Product Price: Rs 58 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Screw Size | No.14 |
| Length | 38 mm |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Head Type | CSK Phillips |
| Drive Type | Phillips |
| Coating | Nickel Plated |
| Thread Type | Type AB |
| Point Type | Sharp Point |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Carbon Steel Self Tapping Screw Truss Pan Head Phillips Washer Type Ab
Product Price: Rs 45 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Carbon Steel |
| Diameter | #7 (3.9mm) |
| Length (mm) | 16 mm |
| Head Type | CSK (Countersunk) |
| Drive Type | Phillips |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | Nickel Plated |
| Thread Type | Type AB |
We are engaged in offering best quality Carbon Steel Self Tapping Screw Truss Pan Head Phillips Washer Type Ab to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Carbon Steel Self Tapping Screw Csk Philips Type Ab
Product Price: Rs 12.5 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Carbon Steel |
| Diameter | #7 (3.9mm) |
| Length (mm) | 16 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Head Type | CSK (Countersunk) |
| Drive Type | Phillips |
| Finish | Zinc Plated |
| Thread Type | BT-Cut |
| Standard | DIN 7971 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback